Pan Asian Restaurant FOU ZOO

Pan Asian Restaurant FOU ZOO, Ševčenkova 34, Bratislava 85000
Adresa:
Ševčenkova 34, Bratislava 85000
Web:
E-mail:
Pan Asian Restaurant FOU ZOO
Poznáš dobré podniky a firmy vo svojom okolí? Pridaj sa do komunity miestnych EXPERTOV!
Máte osobnú skúsenosť s firmou Pan Asian Restaurant FOU ZOO? Napíšte nám o nej aj Vy niečo viac.
Hodnoť firmy a tvoj žalúdok zažije husacie hody! Viac
Bratislavské Noviny 51 príspevkov
Fou Zoo prináša do mesta nový vietor   pridané 22.05.2010 13:29:
V novostavbe medzi Ševčenkovou ulicou a Panónskou cestou otvorili pred mesiacom novú reštauráciu - Pan Asian Restaurant FOU ZOO. V starej japončine to znamená Miesto, kde vzniká vietor. A podľa všetkého Fou Zoo narobí v bratislavskej gastronómii poriadny vietor. Minimálne medzi reštauráciami, ktoré ponúkajú japonskú či ázijskú kuchyňu.

Fou Zoo sa nachádza vo frekventovanej časti Petržalky. Pred reštauráciou je parkovisko, z druhej strany budovy je hromadná garáž. Pri vstupe zaujmú originálne mosadzné dvere so symbolom reštaurácie, ktorým je spleť koreňov stromu. Po vstupe sa návštevník dostáva do iného sveta. Čierna podlaha z liateho betónu, biely perforovaný strop, po obvode drevené dosky v tvare listov, uprostred mohutný barový pult pripomínajúci skalu. Veľmi originálne a inšpiratívne. Niečo podobné sme v Bratislave už dávno nevideli.

Interiér je členený na tri časti, celá reštaurácia je nefajčiarska a aj vo dne tu je diskrétne prítmie. Originálne sú stoly s kamennou doskou a drevenými nohami, aj drevené stoličky. Interiér nás nadchol. Išlo nepochybne o veľkú investíciu, výsledok však stojí naozaj za to.

Koncept Fou Zoo je v Bratislave jedinečný rovnako, ako je aj jeho kuchyňa. Autorom menu konceptu je šéfkuchár viacerých londýnskych reštaurácií s ázijskou kuchyňou. Má ísť o rafinovanú kombináciu toho najlepšieho, čo dáva more aj pevnina, o dokonalý súlad ázijskej a európskej gastronómie.

Na úvod nás privítal čašník, ktorý sa nám predstavil a ponúkol nám pohár domáceho studeného čaju s ovocím. Pri prvej návšteve zákazníkom predstaví koncept Fou Zoo. V ponuke sú polievky, predjedlá, šaláty, tempury, sushi rolky, sashimi, nigiri, hlavné jedlá a dezerty. Ochutnali sme viaceré z nich.

Z polievok to boli Pikantná thajská Tom kar s kokosovým nádychom servírovaná s morskými plodmi (7,60 €), Polievka Edamame pripravovaná z japonských sójových bôbov (5,80 €) a Tradičná japonská zelená miso podávaná s domácou nakladanou cukinou a opraženou kockou z morského vlka (4,20 €). Všetky boli vynikajúce. Rovnako chutná bola aj Polievka Ramen s kúskami ryby (losos, kreveta, kalamár), s japonskou reďkovkou daikon, hubami shitake, mrkvou a udon rezancami (11,80 €), ktorú tu ponúkajú ako hlavné jedlo, pretože ide podstatne väčšie porciu. Výborné boli nielen chuťovo, ale aj vizuálne. Polievky boli servírované v keramických miskách s drevenými lyžicami.

Prečítajte si celé hodnotenie na www.bratislavskenoviny.sk

Súhlasilo 3 z 6 používateľov. Čo si myslíte vy?            
Máte k tomu aj Vy čo povedať? Aj Váš názor pomôže našim používateľom.
Upozorňujeme, že hodnotenia môžu pridávať iba prihlásení používatelia www.zarohom.sk.
E-mail:
Heslo:
Najprv sa zaregistrujem.
..alebo sa s nami spojte cez Facebook: (Ako to funguje?)
Prihlásiť cez Facebook
Ste majiteľom firmy Pan Asian Restaurant FOU ZOO? Chcete vedieť čo o Vás hovoria Vaši zákazníci? Chcete aby Vás ľudia vždy na internete našli?
Meno*:
Priezvisko*:
Telefón*:
Email*:
Chcem dostávať mailom mesačné štatistiky o tom koľko ľudí videlo profil mojej firmy
Chcem dostávať na mail informáciu vždy, keď niekto pridá hodnotenie mojej firmy
Chcem sa dozvedieť informácie o tom ako získať viacej zákazníkov v mojom okolí

> Obľúbené za rohom sú aj:

> Kľúčové slová pre Pan Asian Restaurant FOU ZOO:

restauracia   sushi  

> Súvisiace kategórie:

Reštaurácie - Sushi
Reštaurácie - medzinárodná kuchyňa
Feedback